R. Budbergytė: valdantieji turi vienintelę išeitį – vykdyti tai, ką pažadėjo

R. Budbergytė: valdantieji turi vienintelę išeitį – vykdyti tai, ką pažadėjo

Valdantieji turi įvykdyti įsipareigojimus, kuriuos davė mokslininkams ir dėstytojams, po susitikimo su nepasitenkinimą reiškiančios mokslo bendruomenės atstovais sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Neatsakingų politinių manipuliacijų pasekmės, kuomet žadama tai, ko nebus. Visa tai tik smukdo žmonių pasitikėjimą valstybe.

„Valdantieji ilgą laiką šalies dėstytojus ir mokslininkus maitino pažadais, susitikinėjo, derėjosi, nors, panašu, žinojo, kad duotų įsipareigojimų neįvykdys. Pažadai kelti jiems algas išdalinti ne šiaip sau, o valstybės vardu. Dabar, tvyrant įtampai, valdantieji turi tik vieną kelią – įsipareigojimus vykdyti“, - teigia socialdemokratė R. Budbergytė.

Politikė pabrėžė, kad susiklosčiusi situacija artėja prie pavojingos ribos, nes nepasitenkinimo akcijų daugėja, taigi pagrindinis valdančiųjų tikslas – visuomenėje įtampą mažinti.

„Streikuoja mokytojai, nepasitenkinimą reiškia dėstytojai. Šis reiškinys, besikartojantis kaskart prieš biudžeto priėmimą – neatsakingų politinių manipuliacijų pasekmės, kuomet žadama tai, ko nebus. Visa tai tik smukdo žmonių pasitikėjimą valstybe“, - pridūrė R. Budbergytė.

Susitikime su Seimo LSDP frakcija dalyvavusi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto profesinės sąjungos pirmininkė Lina Leparskienė pažymėjo, kad su valdančiųjų atstovais mokslininkai kalbėjosi ir susitikinėjo ne kartą.

Jos žodžiais, su valdančiųjų atstovais buvo sutarta, kad mokslininkų algos kitąmet kils 10 proc., o dėl 20 proc. bus svarstoma.

„Iš bendruomenės yra tyčiojamasi, nes sukuriamas vilčių ratas, iš kurio mes negalime ištrūkti”, - susitikime su LSDP Seimo frakcija sake mokslininkė.

Tuo metu Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas kritikavo valdančiuosius esą šie nesupranta, kas iš tiesų valstybėje kuria didelę pridėtinę vertę.

„Lig šiol nesuprantama, kad aukštasis mokslas yra investicijos, o ne išlaidos. Nėra skaičiuojama, ką universitetai duoda šiandien. Aukštasis mokslas yra pati pelningiausia viešojo sektoriaus dalis“, - kalbėjo jis.

Primename, kad mokslininkų ir dėstytojų profesinės sąjungos Vyriausybei yra pateikusios reikalavimus 2020 m. valstybės biudžete numatyti lėšas, kurios leistų didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus bent penktadaliu.

Taip pat reikalaujama aiškiais ištekliais pagrįstos, tvaraus ilgalaikio aukštojo mokslo finansavimo strategijos suformulavimo ir priėmimo.

 

 

 

 

 

Susiję straipsniai

Close