J. Sabatauskas: Pakaks Aplinkos ministrui trypčioti vietoje – reikia sprendimų dėl Alytaus

J. Sabatauskas: Pakaks Aplinkos ministrui trypčioti vietoje – reikia sprendimų dėl Alytaus

Socialdemokratai reikalauja, kad Alytaus ekologinės nelaimės pasekmių likvidavimą užtikrintų ir Aplinkos ministerija. Nuo gaisro padangų gamykloje pradžios praėjo mėnuo, o centrinė valdžia visą tą laiką, socialdemokrato Juliaus Sabatausko teigimu, trypčioja vietoje.

Vis pirštu rodoma į vietinę Alytaus valdžią, kuri, jeigu būtų dirbusi ir delsusi panašiai kaip centrinė, tai, galima numanyti, kad visi teršalai jau seniai būtų plaukę Nemunu ir užteršę pusę Lietuvos.

Praėjusiame vyriausybės posėdyje Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Premjerui pareikalavus pažadėjo, kad iki penktadienio bus išspręstas po Alytaus gaisro susikaupusio užteršto vandens išgabenimo klausimas. Paaiškėjo, kad į talpyklas supumpuotos pavojingos medžiagos, deja, niekur neiškeliavo, ir jų išgabenimo klausimas nebus išspręstas dar bent dvi savaites.

„Per visą Alytaus gaisro gesinimo ir pasekmių likvidavimo laikotarpį valdantieji demonstruoja neveiklumą ir negebėjimą susitvarkyti su tiesioginėmis pareigomis. Aplinkos ministras įsipareigojo Premjerui ir iškart tą pažadą sulaužė. Vis pirštu rodoma į vietinę Alytaus valdžią, kuri, jeigu būtų dirbusi ir delsusi panašiai kaip centrinė, tai, galima numanyti, kad visi teršalai jau seniai būtų plaukę Nemunu ir užteršę pusę Lietuvos. Pakaks Aplinkos ministrui trypčioti vietoje – turi imtis sprendimų dėl užteršto vandens išgabenimo. Kiek Alytus gali kentėti dėl valdžios neveiklumo?“, - sako opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Kaip per gaisrą pasiaukojusių ugniagesių premijoms ėmėsi pinigus siųsti žmonės, taip dabar padėti pagalbos pritrūkusiai Alytaus miesto savivaldybei pasišovė Vilniaus universiteto mokslininkai. Chemikai ne tik ištyrė chemines medžiagas, jie dabar nustatinėja, kokie mikroorganizmai gali suskaidyti konkrečius teršalus, kad išvalytų gaisravietėje užsiteršusį vandenį. Iš viso po gaisro susikaupė per 40 tūkstančių kubinių metrų cheminiais junginiais užteršto skysčio, kuris gali pakenkti aplinkai.

Susiję straipsniai

Close