G. Paluckas: švietimo ministras A. Monkevičius nesusitvarko, todėl rugsėjį mokyklose vyraus chaosas

G. Paluckas: švietimo ministras A. Monkevičius nesusitvarko, todėl rugsėjį mokyklose vyraus chaosas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas perspėja, kad rugsėjį šalies mokyklose gali įsivyrauti chaosas, nes dėl švietimo ministro Algirdo Monkevičiaus neveiklumo lig šiol nėra aišku, kaip bus organizuojamas ugdymo procesas.

„Akivaizdu, kad ministras pasiruošimo mokslo metams laikotarpį pramiegojo. Liko kelios dienos, bet mokyklos, mokytojai ir tėvai realiai nežino, kaip bus organizuojamas mokymosi procesas, galų gale, kaip bus su mokslo metų atidarymo šventėmis, mokinių maitinimu ir taip toliau. Tai yra neveiklumo pavyzdys“, – teigia G. Paluckas.

Akivaizdu, kad ministras pasiruošimo mokslo metams laikotarpį pramiegojo. Liko kelios dienos, bet mokyklos, mokytojai ir tėvai realiai nežino, kaip bus organizuojamas mokymosi procesas.

Politikas pabrėžia, kad ministerijos paskelbtos rekomendacijos, kaip elgtis pandemijos sąlygomis ugdymo įstaigose, praktikoje yra sunkiai pritaikomos. G. Palucko teigimu, sveikatos apsaugos ir švietimo ministrai tarpusavyje nederina veiksmų, todėl vyrauja netvarka.

„Negalima tiesiog aklai kopijuoti Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kaip elgtis pandemijos sąlygomis, visiems iš eilės. Kam, pavyzdžiui, jas taikyti ir rajonų mokykloms, kur neužfiksuotas nė vienas susirgimas koronavirusu? Nereikia be reikalo gąsdinti žmonių ir visuomenės“, – sako G. Paluckas.

LSDP lyderio teigimu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki šiol nesugebėjo paruošti ir skaitmeninio turinio nuotoliniam ugdymui.

„Tėvai ir toliau perka brangias pratybas ir vadovėlius, nors, jei reikalai pablogėtų, to tiesiog neprireiks – mokymas vyktų per nuotolį. Beje, tam irgi visiškai nepasiruošta. Juk to, kas vyko pavasarį, nuotoliniu mokymu apskritai pavadinti negalime: mokiniams buvo tiesiog dalinamos užduotys. Viskam reikia ruoštis iš anksto, apmokyti žmones ir tai yra ministerijos atsakomybė“, – vertina G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close